Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym

Wybierz kierunek jazdy:


Tramwajowa linia turystyczna
Aktualności
Informacje o Klubie
Władze i zespoły Klubu
Statut
Organizowane imprezy
Kronika działalności Klubu
Kronika imprez
Wydawnictwa


Informacje o KlubieKMTM w 1999 roku

KMTM w 2000 roku

KMTM w 2005 roku

KMTM w 2009 roku

 

Pierwsze zebranie miłośników komunikacji miejskiej na Górnym Śląsku miało miejsce 12 czerwca 1999 roku (na zdjęciu z lewej).

Długotrwały proces formalnej rejestracji stowarzyszenia doprowadził 16 kwietnia 2004 r. do wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Od samego początku miejscem naszych spotkań jest zajezdnia tramwajowa w Chorzowie Batorym przy ulicy Inwalidzkiej 5 (obecnie Zakład Usługowo-Remontowy).

Zebrania klubowe odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca, od godziny 11:00.


Wyświetl większą mapę
Dane identyfikacyjne stowarzyszenia:
KRS: 0000201641  REGON: 278281785  NIP: 6272551591

Konto bankowe Klubu:
BNP Paribas Bank Polska - 36 1600 1462 1745 5355 8000 0001Zebrania

 

Członkowie i sympatycy Klubu spotykają się na comiesięcznych zebraniach. Raz lub dwa razy do roku zebrania te mają oficjalny charakter - są to Walne Zgromadzenia Członków, na których zapadają decyzje o naszej działalności. Zimowe Walne Zgromadzenie odbywa się w styczniu - na nim przede wszystkim zatwierdzana lista imprez na rozpoczynający się rok. Z kolei raz na dwa lata odbywa Walne Zgromadzenie Członków odbywa się również w czerwcu, w związku z kończącą się kadencją władz Klubu i koniecznością wyłonienia ich członków na kolejną kadencję. Spotkania całego Klubu, ze względu na liczebność naszej grupy, odbywają się w świetlicy zajezdni tramwajowej w Chorzowie Batorym.

Oprócz tego, odbywają się także doraźne spotkania robocze poszczególnych sekcji lub osób odpowiedzialnych za dane przedsięwzięcia Klubu. Warto wspomnieć, że Klub dysponuje własnym małym pomieszczeniem na terenie zajezdni.Struktura i działalność Klubu

Bieżącą działalnością Klubu kieruje czteroosobowy Zarząd. W jego skład wchodzą: Prezes, Wiceprezes, Skarbnik i Sekretarz. Kontrolę nad działaniami Zarządu sprawuje dwuosobowa Komisja Rewizyjna. Najważniejsze decyzje podejmowane są gremialnie, podczas Walnych Zgromadzeń Członków.

Prace w Klubie koncentrują się przede wszystkim na następujących działaniach:

  • organizacja imprez (ogólnodostępnych oraz miłośniczych) i wystaw okolicznościowych,
  • badanie przeszłości komunikacji zbiorowej,
  • dbanie o zgromadzone zasoby, w tym tabor historyczny,
  • podejmowanie starań nad poprawą funkcjonowania transportu miejskiego.

Władze i zespoły KlubuUmundurowanie

 

Ponieważ staramy się pielęgnować najlepsze tradycje komunikacji zbiorowej, istnieje również nasz wzór munduru, opracowany w oparciu o historyczny ubiór służb transportu miejskiego.

W skład munduru wchodzą:

  • granatowe bądź ciemnoszare spodnie lub spódnica,
  • błękitna koszula,
  • granatowy krawat,
  • granatowa bądź ciemnoszara marynarka lub żakiet,
  • granatowa bądź ciemnoszara, okrągła czapka z wiśniową patką oraz otokiem i sznurem w odpowiednim kolorze (względnie paskiem skórzanym).

Umundurowanie jest kupowane z własnych środków przez członków Klubu - stąd jest obowiązkowe jedynie dla Sekcji Ruchu podczas imprez i obsługi pociągów ogólnodostępnych.Dołącz do nas!

Jeśli interesuje Cię problematyka transportu miejskiego, odpowiadają Ci metody pracy naszego Klubu - zapraszamy do współpracy.

Nowe osoby w Klubie, po wypełnieniu deklaracji członkowskiej, zyskują status kandydata. Jeżeli kandydatowi odpowiadają zasady pracy Klubu - i sam bierze w nich udział - zostaje przyjęty na członka. Od momentu przyjęcia można korzystać ze wszystkiego, co tylko oferujemy w Klubie.

Chętnie powitamy nowe osoby w naszym gronie. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego - pracy jest bardzo dużo...

© 1999-2024 Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym − Wszystkie prawa zastrzeżone.