Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym

Wybierz kierunek jazdy:


Tramwajowa linia turystyczna
Aktualności
Informacje o Klubie
Władze i zespoły Klubu
Statut
Organizowane imprezy
Kronika działalności Klubu
Kronika imprez
Wydawnictwa


Kronika wydarzeń w Klubie - rok 2012


Dzieje Klubu w 2012 roku

15 stycznia i 19 lutego odbyły się Walne Zgromadzenia Członków Klubu. Na pierwszym z nich podjęto uchwały dotyczące wyboru nowego sekretarza, którym został Jacek Waleczko oraz dołączenia do komisji rewizyjnej kolejnego członka. Został nim Dominik Wójcik. Drugie zebranie dotyczyło zatwierdzenia realizacji planu finansowego w 2011 roku. Podjęto również decyzję o likwidacji stanowiska Protokolanta Klubu.

W dniu 9 lutego w siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach odbyło się już trzecie spotkanie z cyklu "Galeria Przyjaciół Muzeum Śląskiego". W ramach spotkań "Galerii" nagradzane są osoby i instytucje, które przysłużyły się dzialności Muzeum w minionym roku. Pośród nagrodzonych instytucji - w kategorii "Partner Społeczny" - znalazł się również nagrodzony za współpracę przy "Świątecznej Jeździe z Muzeum Śląskim" nasz Klub, w którego imieniu odebrał nagrodę Członek Zarządu - Koordynator Sekcji Ruchu, Jakub Drogoś. Wręczający nagrodę Dyrektor Muzeum, pan Leszek Jodliński podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia. Na zdjęciu - odbiór nagrody z rąk Dyrektora Muzeum. (fot. Muzeum Śląskie)


50 rocznica uruchomienia zajezdni w Katowicach - Zawodziu była okazją do zorganizowania 3 marca imprezy z udziałem tramwaju. Uruchomiony został pociąg specjalny obsługiwany wagonem 105N 338, którym podróżowali miłośnicy komunikacji nie tylko z regionu, ale również innych miast Polski.


W dniach 20 marca - 10 kwietnia na tory aglomeracji ponownie wyjechał tramwaj N 1100 w ramach akcji "Świąteczna Jazda z Muzeum Śląskim" z wystawą okolicznościową wewnątrz.


15 czerwca zebranie klubowe odbyło się wyjątkowo w Centrum Organizacji Pozarządowych w Chorzowie.

XV Nocna Podróż Bez Spalin miała miejsce w nocy z 15/16 czerwca. Tym razem podróżowaliśmy tramwajami liniowymi oraz, po raz pierwszy w historii tego typu imprezy, pociągiem Kolei Śląskich.


W wyniku podjętej współpracy między Klubem, Tramwajami Śląskimi a Komunikacyjnym Związkiem Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego od 17 czerwca tramwajowa linia turystyczna powróciła na śląskie tory. Podobnie jak dwa lata wcześniej obsługiwał ją skład zabytkowych wagonów N+4ND1 1100+1263. Tym razem, z uwagi na trwające w centrum Katowic remonty, trasa przebiegała od Stadionu Śląskiego do Pętli Słonecznej na Koszutce. Ostatni wakacyjny kurs odbył się 30 września.


Na początku wakacji od 25 czerwca do 1 lipca na prośbę Muzeum Śląskiego zapewniliśmy obsługę konduktorską w historycznych tramwajach jeżdżących z wystawą reklamującą święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego - "Industriadę". Przez pierwsze cztery dni po Śląsku kursował wagon N 1100. Przez kolejne trzy dni kursy odbywały się po Zagłębiu przy wykorzystaniu wagonu 4N 1167.


29 września uczestniczyliśmy w Dniu otwartym zajezdni Gliwice. Członkowie Klubu zaangażowani byli do obsługi pociągów specjalnych, opieki nad wystawą historyczną oraz szkolenia kandydatów do poprowadzenia tramwaju nauki jazdy przy pomocy symulacji komputerowej.


W roku 2012 obchody Święta Tramwajarzy w dniu 25 listopada uświetniły kursy wagonu typu Pt. Wraz z członkami Klubu kursował on na trasie Bytom Plac Sikorskiego - Chorzów Ratusz.


Tej zimy "Świąteczna Jazda z Muzeum Śląskim" trwała od 11 grudnia 2012 roku do 6 stycznia 2013 roku. Podobnie jak w ubiegłych sezonach w zabytkowym wagonie typu N znalazła się bożonarodzeniowa szopka, którą można było zobaczyć w czasie podróży.


W sylwestrową noc odbył się przejazd Setrą S215UL należącą do firmy Silesia Transport. Trasa biegła z Katowic przez Piekary Śląskie do Tarnowskich Gór, gdzie podróżowaliśmy trasami MZKP Tarnowskie Góry. Nowy Rok przywitaliśmy w miejscowości Łubki.Dzieje Klubu w roku:
1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014
© 1999-2024 Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym − Wszystkie prawa zastrzeżone.