Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym

Wybierz kierunek jazdy:


Tramwajowa linia turystyczna
Aktualności
Informacje o Klubie
Władze i zespoły Klubu
Statut
Organizowane imprezy
Kronika działalności Klubu
Kronika imprez
Wydawnictwa


Kronika imprez: Pokaz filmów komunikacyjnych
(26.03.2004)Od 1999 roku w KMTM powstało wiele nagrań video dokumentujących komunikację w regionie i przebieg imprez organizowanych przez Klub. Pewnego dnia postanowiliśmy z tych nagrań skompilować kilkudziesięciominutowy klip, przedstawiający ostatnie lata funkcjowania tramwajów na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. Na film składają się relacje z imprez, prezentacje zajezdni oraz sceny przedstawiające zwykły, codzienny ruch tramwajowy.

Mając już gotowy materiał, postanowiliśmy zaprezentować go członkom Klubu oraz zaproszonym gościom. Dzięki uprzejmości likwidatora Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, pana Dariusza Nejmana, mogliśmy nieodpłatnie skorzystać z jednej z sal konferencyjnych w biurowcu WPK przy ulicy Wita Stwosza 31 w Katowicach. Na pokaz przybyli także zaproszeni goście: pani Ewelina Jarzębska (kierownik Działu Marketingu Tramwajów Śląskich) oraz przedstawiciele Centralnej Dyspozytorni Ruchu Tramwajów Śląskich, KZK GOP i WPK.

Pokaz uzupełnił również ciekawy film traktujący o historii i współczesności tramwajów w Szczecinie, przygotowany przez Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej.


Relację sporządził: Jakub Jackiewicz.

© 1999-2024 Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym − Wszystkie prawa zastrzeżone.