Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym

Wybierz kierunek jazdy:


Tramwajowa linia turystyczna
Aktualności
Informacje o Klubie
Władze i zespoły Klubu
Statut
Organizowane imprezy
Kronika działalności Klubu
Kronika imprez
Wydawnictwa


Kronika imprez: Dzień otwarty zajezdni Zawodzie - Przekazanie akcji Tramwajów Śląskich S.A.
(02.06.2007)2 czerwca 2007 r. w godzinach 9-13, zajezdnia tramwajowa w Zawodziu udostępniona była dla zwiedzających.

Na terenie zakładu przedstawiony został tabor liniowy oraz niekomunikacyjny RK-2. Wewnątrz hali zaprezentowano wagony 102Na 205, 2x105Na 675+676, 105Na 770 oraz cieszący się największym zainteresowaniem 116Nd 810. Prezentacja wagonów roboczych oraz pojazdów technicznych miała miejsce w centralnej części zajezdni.

W zakładowej jadalni udostępniona została wystawa na temat historii tramwajów, przygotowana przez członków Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym.

Jedną z największych atrakcji dzisiejszego dnia otwartego była możliwość poprowadzenia tramwaju pod okiem instruktora. Uruchomiono wagony szkoleniowe 105N nr 3 oraz 102N nr 8, które wykonywały kółka na terenie zajezdni przez cały czas trwania imprezy. Oba wagony przejechały też dwa razy przez znajdującą się na hali myjnię. Około godziny 10 wprawiony w ruch został roboczy wagon N 110R, który kilka razy przewiózł pasażerów po terenie zakładu.

W godzinach 10-12, na trasie Zawodzie Zajezdnia - Katowice Plac Wolności kursował pociąg specjalny obsługiwany zabytkowym wagonem N 1100.

Pomimo skromnej wcześniejszej informacji o imprezie zajezdnię odwiedziło sporo miłośników i mieszkańców regionu. Okazją do zorganizowania tej imprezy było przejęcie akcji Tramwajów Śląskich S.A. przez KZK GOP, co nastąpiło w środę 30 maja.

Imprezę zorganizowali:

                    

 


Relację sporządził: Piotr Wiśniewski (© Wojewódzki Portal Komunikacyjny)


© 1999-2024 Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym − Wszystkie prawa zastrzeżone.