Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym

Wybierz kierunek jazdy:


Tramwajowa linia turystyczna
Aktualności
Informacje o Klubie
Władze i zespoły Klubu
Statut
Organizowane imprezy
Kronika działalności Klubu
Kronika imprez
Wydawnictwa


Kronika imprez: Niebieski Sylwester
(31.12.2013/01.01.2014)Nadejście Nowego Roku świętować można na różne sposoby. Niektórzy wybierają domowe imprezy w gronie rodziny lub znajomych, inni wybierają się na bale, swoich zwolenników mają też duże imprezy plenerowe. Nowy Rok przywitać można też w... tramwaju!
I tak też rok 2014 powitała grupa członków i sympatyków Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym. Dzięki uprzejmości spółki Tramwaje Śląskie S.A. w sylwestrową noc o godzinie 21:00 wyruszyli oni z zajezdni Zawodzie w podróż w Nowy Rok składem „Stopiątek”. Nie był to jednak zwykły skład – bowiem tym razem podróżowali oni niebieskimi wagonami o numerach 141L i 142L, służącymi zwykle nowym adeptom sztuki tramwajarskiej do nauki jazdy. Wybór ten był nieprzypadkowy – kończący się rok 2013 był rokiem jubileuszu 10-lecia działalności spółki Tramwaje Śląskie S.A., a w ten pierwszy, 2003, miłośnicy z KMTM również wjechali szkoleniową „Stopiątką”.
Na trasie przejazdu znalazły się przede wszystkim trasy Zagłębia Dąbrowskiego – odwiedziliśmy oddaną do użytku po modernizacji trasę do Zagórza, zaś nadejście Nowego Roku fajerwerki obwieściły na jedynej w swoim rodzaju pętli przy Hucie Katowice – nocna sceneria tego miejsca urzec może niejednego miłośnika nie tylko tramwajów, ale także industrialnego pejzażu. Następnym punktem naszej wyprawy była Czeladź, skąd udaliśmy się z powrotem na zachód – dotarliśmy jeszcze tej nocy do centrum Katowic i Chorzowa, choć gęsta mgła momentami utrudniała nie tylko jazdę, ale też robienie zdjęć.
Imprezowy tramwaj zjechał do zajezdni w piątej godzinie nowego, 2014 roku – roku, który dla naszego Klubu też jest w pewnym sensie szczególnym – obchodzić będziemy bowiem 15-lecie istnienia.

Napisali o nas:

- "Sylwester w niebieskim tramwaju" - Silesia Tram News, Nr 1/34 - styczeń 2014, strona 10 - przeczytaj.


Relację sporządził: Jakub Drogoś.

fot. Przemysław Wacławek
Dąbrowa Górnicza, pętla przy dawnej Kopalni "Paryż"

fot. Przemysław Wacławek
Dąbrowa Górnicza, ul. Królowej Jadwigi

fot. Przemysław Wacławek
Pod zamkiem w Będzinie

© 1999-2024 Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym − Wszystkie prawa zastrzeżone.