Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym

Wybierz kierunek jazdy:


Tramwajowa linia turystyczna
Aktualności
Informacje o Klubie
Władze i zespoły Klubu
Statut
Organizowane imprezy
Kronika działalności Klubu
Kronika imprez
Wydawnictwa


Kronika imprez: Sylwester z DAB-em
(31.12.2008/01.01.2009)Tegorocznego sylwestra postanowiliśmy spędzić wspólnie w gliwickim DABie 1200B. Pomysł ten zrodził się już 2005 roku a po trzech latach w końcu udało się go zrealizować. Szczęśliwym autobusem, którym mieliśmy jeździć okazał się DAB nr inw. 114 udostępniony przez PKM Gliwice.

Nasza podróż zaczęła się o godzinie 20:30. W pierwszym etapie pojechaliśmy na bytomski Dworzec PKP, gdzie czekali pozostali uczestnicy. O godzinie 21:30, gdy wszyscy już dotarli, odjechaliśmy z dworca. Zaliczyliśmy Łagiewniki Targowisko, gdzie o 21:35 spotkaliśmy się z poc. 711 (105Na 708), następnie Piaśniki, świętochłowicką starówkę, "Mijankę", Chorzów Ratusz i około 22:30 byliśmy w Katowicach. Fotostopy były w pobliżu "Spodka", na ul. 3 Maja, na Rynku oraz na przystanku Zawodzie Pętla, gdzie byliśmy o 23:05.

Kolejnym etapem były Mysłowice. Jechaliśmy przez Centrum, Brzęczkowice, Brzezinkę oraz Dziećkowice. Udało nam się wjechać na niewielką pętle "Kosztowy Gimnazjum". Już tylko 30 minut dzieliło nas od 1 stycznia 2009. Przywitanie Nowego Roku zaplanowaliśmy na pętli Golcówka ZPW, gdzie dotarliśmy o 23:50. Równo o północy otwarliśmy szampany i odpaliliśmy fajerwerki.

To był jednak dopiero początek, przed nami było jeszcze sporo kilometrów do pokonania. 30 minut po północy zostawiliśmy Golcówkę za sobą i w 10 minut później dotarliśmy do centrum Imielina. Kolejnymi punktami imprezy były Kosztowy Pętla, Brzezinka Zajezdnia, trasa Larysz - Morgi, Szopienice, centrum Siemianowic Śląskich i Przełajka, gdzie ok. 2:30 mieliśmy się spotkać z autobusem nocnym linii 30.

Ostatnia część imprezy to Piekary Śląskie i Bytom. Zaliczyliśmy: Dołki, pętle pod kopalniami Andaluzja i Julian, dworzec autobusowy na Os. Wieczorka i wyjątkowy fotostop pod siedzibą Radia Piekary. W Bytomiu zawitaliśmy pod zajezdnię tutejszego PKM-u oraz na ulicę Piekarską. Około 4:20 przyjechaliśmy ponownie na Dworzec PKP. Stąd już szybciutko do gliwickiej zajezdni.

Podczas imprezy przejechaliśmy ponad 100 km, ale było warto. Impreza była bardzo udana.


Imprezę przygotowali: Przemysław Wacławek, Sławomir Nadolski. Relację sporządził: Przemysław Wacławek.

fot. Przemysław Wacławek
Łagiewniki

fot. Przemysław Wacławek
Świętochłowice

fot. Przemysław Wacławek
Katowice

fot. Przemysław Wacławek

fot. Przemysław Wacławek

fot. Przemysław Wacławek
Rozbark

ze zb. Przemysława Wacławka
Uczestnicy imprezy

© 1999-2024 Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym − Wszystkie prawa zastrzeżone.